Kam s dětmi v Praze? Máme tipy na nejlepší výlety!

Kam S Dětmi V Praze

Zoo Praha

Zoo Praha je stálicí mezi pražskými atrakcemi pro rodiny s dětmi. Nabízí nezapomenutelný zážitek pro malé i velké. Děti nadchne možnost vidět na vlastní oči zvířata z celého světa – od majestátních slonů a lvů, přes hravé opice a pestrobarevné papoušky, až po fascinující obyvatele mořských hlubin.

Zoo Praha není jen o pozorování zvířat. Pro děti je připravena řada interaktivních expozic, kde si můžou hrát, učit se a objevovat. Oblíbená je například Indonéská džungle, kde se projdou mezi orangutany po visutých lávkách, nebo Afrika zblízka, kde se seznámí s životem v africké vesnici.

Na své si přijdou i ti nejmenší. V areálu zoo se nachází několik dětských hřišť a prolézaček. Nechybí ani restaurace a občerstvení, kde si můžete odpočinout a nabrat síly na další objevování.

Plánujete-li výlet do Prahy s dětmi, Zoo Praha by ve vašem itineráři rozhodně neměla chybět.

Království železnic

Praha je plná úžasných míst, kam vzít děti, a Království železnic k nim rozhodně patří. Tohle místo je splněným snem všech malých milovníků vlaků, ale i dospělí si tu přijdou na své. Najdete ho na Smíchově v obchodním centru Anděl a čeká vás tu fascinující svět miniatur.

Co dělá Království železnic tak výjimečným? Je to největší modelová železnice v České republice! Na ploše přesahující 500 m² se rozkládá miniaturní svět s neuvěřitelným množstvím detailů. Uvidíte tu vlaky projíždějící realistickou krajinou s městy, vesnicemi, horami i řekami. Modely domů, aut i lidí jsou propracované do nejmenších podrobností a vše je v neustálém pohybu.

Děti si můžou vyzkoušet i roli výpravčího a ovládat některé části modelové železnice. Stiskem tlačítka rozsvítí světla ve městě, uvedou do pohybu auta na silnici nebo spustí kolotoč v lunaparku. Interaktivní prvky dělají z Království železnic zábavu na celé odpoledne.

Kromě modelové železnice tu na vás čeká i expozice historických železničních artefaktů a interaktivní herna pro nejmenší. Vstupenky sice nepatří k nejlevnějším, ale za tu podívanou to rozhodně stojí.

Ať už hledáte tip na výlet s dětmi v Praze za každého počasí, nebo chcete jenom na chvíli uniknout do světa fantazie, Království železnic je tou správnou volbou.

Zrcadlové bludiště

Pokud hledáte v Praze místo, kde se zabaví celá rodina, zrcadlové bludiště je skvělou volbou. Děti i dospělí se v něm můžou pobavit a užít si spoustu legrace. V Praze najdete několik zrcadlových bludišť, každé s vlastním kouzlem.

Jedním z nejoblíbenějších je zrcadlové bludiště na Petříně. Nachází se v těsné blízkosti Petřínské rozhledny a nabízí úžasný výhled na Prahu. Bludiště je plné zrcadel, klamných obrazů a slepých uliček, takže se v něm určitě nebudete nudit.

Dalším oblíbeným místem je zrcadlové bludiště na Staroměstském náměstí. To se nachází v historickém domě a nabízí jedinečnou atmosféru. Kromě zrcadel v něm najdete i další atrakce, jako jsou optické klamy a interaktivní hry.

Ať už si vyberete jakékoli zrcadlové bludiště, určitě si užijete spoustu zábavy. Nezapomeňte si vzít fotoaparát, ať si můžete pořídit vtipné fotky z bludiště.

Tipy pro návštěvu zrcadlového bludiště:

Doporučujeme rezervovat si vstupenky online, abyste se vyhnuli frontám.

V bludišti se snadno ztratíte, proto je dobré mít s sebou mapu.

Nezapomeňte na pohodlnou obuv, v bludišti nachodíte poměrně dost kroků.

Většina zrcadlových bludišť je přístupná i s kočárkem.

Zrcadlové bludiště je skvělým tipem na výlet s dětmi v Praze. Nabízí zábavu pro celou rodinu a nezapomenutelné zážitky.

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna je skvělým cílem pro rodinný výlet s dětmi v Praze. Z výšky 63,5 metru se vám naskytne úchvatný panoramatický výhled na celou Prahu. Děti budou nadšené z jízdy lanovkou, která vás na Petřín vyveze. Lanovka má tři zastávky: Újezd, Nebozízek a Petřín. Cesta lanovkou je zážitkem sama o sobě a nabízí krásné výhledy na město.

Na Petříně se nachází také bludiště, zrcadlové bludiště a hvězdárna, které děti zabaví na dlouhé hodiny. Procházka po Petřínských sadech je příjemným odpočinkem od ruchu velkoměsta. Najdete zde mnoho laviček, dětských hřišť a stánků s občerstvením.

Tipy na výlet s dětmi na Petřínskou rozhlednu:

Vezměte si s sebou dostatek pití a svačinu, zvláště v horkých dnech.

Na Petřín se dá vyjít pěšky, ale cesta je poměrně strmá a pro malé děti náročná.

Pokud se rozhodnete pro lanovku, počítejte s delšími frontami, zejména o víkendech a svátcích.

Na Petříně se platí vstupné na rozhlednu, do bludiště a do zrcadlového bludiště.

Vstupenky si můžete zakoupit online nebo na místě.

Prohlídka rozhledny je bezbariérová.

V okolí Petřínské rozhledny se nachází mnoho restaurací a kaváren, kde se můžete občerstvit.

Výlet na Petřínskou rozhlednu je skvělou příležitostí, jak strávit příjemný den s rodinou v Praze. Děti se zabaví a vy si užijete krásné výhledy na město.

Divadlo Minor

Divadlo Minor je stálicí na divadelní mapě Prahy a skvělou volbou, pokud hledáte tipy na výlety s dětmi v Praze. Nachází se v centru města na Malé Straně a nabízí bohatý program pro nejmenší diváky už od jednoho roku. Na repertoáru najdete pohádky, loutková představení, interaktivní hry a workshopy, které děti baví a zároveň rozvíjí jejich fantazii a kreativitu. Divadlo Minor dbá na vysokou uměleckou úroveň inscenací a spolupracuje s talentovanými režiséry, herci a loutkoherci. Prostředí divadla je útulné a přátelské k dětem. V předsálí najdete dětský koutek, kde si můžou malí diváci zkrátit čekání na představení. Divadlo Minor je ideálním místem, kam s dětmi v Praze za kulturou a zábavou.

Keywords: Divadlo Minor, Praha, divadlo pro děti, loutkové divadlo, pohádky pro děti, kam s dětmi v Praze, tipy na výlety s dětmi v Praze, kulturní program pro děti, Malá Strana.

Muzea pro děti

Praha je ráj pro rodiny s dětmi a muzea nejsou výjimkou. Zapomenout můžete na nudné expozice a tiché chodby. Pražská muzea pro děti servírují historii a umění hravou a interaktivní formou, která nadchne malé i velké.

Vítejte v Království železnic, největší modelové železnici v Česku. Děti i dospělí budou žasnout nad miniaturním světem, kde vlaky projíždějí realistickou krajinou, městy a vesnicemi. Pro nejmenší je tu i dětský koutek s vláčkodráhou.

Chcete se ponořit do světa pohádek? Pak navštivte Muzeum Lega, kde na vás čekají úžasné stavby z kostiček, včetně modelů pražských památek. Děti si můžou postavit vlastní výtvory v herně.

Pro malé vědátory a objevitele je tu iQLANDIA, moderní science centrum s více než 300 interaktivními exponáty. Děti si tu vyzkouší nejrůznější experimenty, prozkoumají lidské tělo nebo se vydají na cestu do vesmíru.

A co takhle stát se na chvíli pilotem letadla? V Leteckém muzeu Kbely si děti můžou prohlédnout desítky historických letadel a vrtulníků, a dokonce si i vyzkoušet kokpit stíhačky.

To je jen malý výběr z bohaté nabídky muzeí pro děti v Praze. Ať už vaše ratolesti baví historie, věda, umění nebo pohádky, v Praze si určitě přijdou na své.

Vodní svět

Praha, město stověžaté, nabízí nepřeberné množství aktivit pro rodiny s dětmi. Ať už hledáte zábavu na deštivé odpoledne nebo tip na víkendový výlet, vodní svět je skvělou volbou. V Praze a jejím okolí najdete hned několik možností, jak si užít vodní radovánky s celou rodinou.

Pro milovníky tobogánů a bazénů je ideální volbou Aquapalace Praha v Čestlicích. Ten se pyšní spoustou atrakcí pro malé i velké, včetně spacebowl, divoké řeky a dětského vodního světa s pirátskou lodí. Na své si zde přijdou i milovníci wellness a relaxace.

Pokud preferujete spíše klidnější prostředí, vydejte se do některého z pražských aquaparků. Štvanice nabízí venkovní i krytý bazén, tobogán a dětské brouzdaliště. V letních měsících je otevřený i venkovní areál se sluneční terasou. Podobné vyžití nabízí i plavecký stadion Podolí, který disponuje 50metrovým bazénem, tobogánem a dětským bazénem s atrakcemi.

Pro ty, kteří hledají nevšední zážitek, je tu možnost vyzkoušet si wakeboarding v Praze na Strahově. Wakeboard Park Strahov nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé a zábavu si tu užijí i ti nejmenší.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, vodní svět v Praze a okolí vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Nezapomeňte si s sebou vzít plavky, ručník a dobrou náladu!

Parky a hřiště

Praha je pro děti jako stvořená! Najdete tu spoustu parků a hřišť, kde se malí dobrodruzi můžou vyřádit. Co takhle začít třeba na Petříně? Děti si užijí jízdu lanovkou, prohlídku rozhledny a nahoře na ně čeká zrcadlové bludiště. A když budete mít štěstí, potkáte tam i pávy! Další zastávkou můžou být Riegrovy sady s krásným výhledem na Prahu a spoustou prostoru na běhání. Nebo se vydejte do Stromovky, největšího pražského parku, kde najdete rybník, dětská hřiště a dokonce i mini zoo.

A co takhle piknik v Letenských sadech? Děti se zabaví na obřím hřišti s pirátskou lodí a vy si zatím můžete vychutnat kávu s výhledem na Pražský hrad. Pokud toužíte po klidu a přírodě, zamiřte do Divoké Šárky. Procházka romantickým údolím s potůčkem a skalami nadchne celou rodinu. A když budete mít štěstí, potkáte i kozy a ovce! V Praze zkrátka není o zábavu pro děti nouze. Stačí si jen vybrat!

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: děti

Autor: Lenka Horáčková

Tagy: kam s dětmi v praze | tipy na výlety s dětmi v praze